Uwaga!

Do poprawnego działania tej strony wymagane jest włączenie obsługi JavaScript w Twojej przeglądarce!
Po włączeniu obługi JavaScript, prosimy odświeżyć stronę.

Zakładanie spółek z o.o. i komandytowych - KUC

Zakładanie spółek z o.o. i komandytowych

Spółka komandytowa jest spółką osobową. Spółki osobowe nie są osobami prawnymi, jednak posiadają zdolność do czynności prawnych.

Dla kogo spółka komandytowa?

Spółkę komandytową wybierają świadomi przedsiębiorcy ze względu na wymierne korzyści podatkowe, którzy pomimo jej charakteru i zawiłości natury prawnej i rachunkowej, liczą się z potrzebą skorzystania z zewnętrznej obsługi księgowej i doradztwa prawno-podatkowego. Istotnym celem ich dążenia w ramach prowadzonej działalności jest przede wszystkim zabezpieczenie swojego majątku i zoptymalizowanie podatkowe, które przekładać się będzie na zysk spółki.

Spółka komandytowa z udziałem spółki z o.o. to korzystne rozwiązanie, wykluczające odpowiedzialność osobistą za zobowiązania spółki i jednokrotne opodatkowanie dochodów.


Dlaczego?

Jak powszechnie wiadomo, wadą spółki z o.o. jest to, że jest obciążenie jej działalności podwójnym opodatkowaniem – po raz pierwszy kiedy uzyska dochód (CIT – 19%) i po raz drugi, gdy wspólnicy postanawiają wypłacić wypracowany zysk (dywidenda – 19%), czyli około 35% (kolejny podatek 19% jest już od niższej uszczuplonej o CIT kwoty). Natomiast w przypadku spółki komandytowej opodatkowanie jest wyłącznie jednokrotne, a za zobowiązania nieograniczoną odpowiedzialność ponosi spółka z o.o., która jest jednym ze wspólników (komplementariusz).

Największą zaletą spółki komandytowej jest możliwość dokonania podziału zysków między wspólników bez konieczności jego dwukrotnego opodatkowywania

Ty też możesz prowadzić działalność gospodarczą nie odpowiadając za zobowiązania i jednocześnie płacić niskie podatki.

Zapraszamy do współpracy!


Porozmawiajmy o Twoich finansach

Dziękujemy za wysłanie formularza

Imię i nazwisko: Adres e-mail: Nr telefonu:
W czym możemy Ci pomóc?

Masz więcej pytań? Oferujemy darmowe konsultacje!

Zapraszamy do kontaktu:+48 606 950 857biuro@kucbr.pl
Kuc Biuro Rachunkowe

Ligonia 40/6
40-037 Katowice
biuro@kucbr.pl

606 950 857

Zapisz się na newsletter